Франция подчини Германия в големия сблъсък на старта на Евро 2020

0

Франция се наложи с минималното 1:0 срещу Германия в големия сблъсък на старта на Евро 2020 от група „F“. Автогол на Матс Хумелс в началото на мача донесе победата на „петлите“. Футболистите на Дидие Дешан обаче имаха много сериозно превъзходство и можеха да постигнат много по-убедителен успех, ако не бяха пропуските пред вратата на Мануел Нойер. Германците направиха натиск през второто полувреме, но французите удържаха и него.

Килиан Мбапе направи много сериозен пропуск в 17-ата минута, но Мануел Нойер успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Франция излезе напред в резултата в 20-ата минута. Пол Погба с отличен пас намери Люка Ернандес, който центрира в наказателното поле на Германия, където Матс Хумелс в опита да не позволи топката да стигне до Килиан Мбапе си отбеляза автогол.

В 38-ата минута Германия създаде добро положение, което завърши с удар на Илкай Гюндоган, но ударът му мина покрай вратата на Юго Лорис.

Франция можеше да вкара втори гол в 52-ата минута. Адриен Рабио направи добър пробив и стреля, но топката срещна десния стълб на вратата на Мануел Нойер.

В 54-ата минута Серж Гнабри стреля от движение, но топката премина над вратата на Лорис.

В 66-ата минута Килиан Мбапе вкара топката за втори път в мрежата на Германия, но реферите маркираха засада и голът не бе зачетен. Мбапе получи топката зад защитата на съперника, успя да направи няколко финта в наказателното поле и с брилянтен удар преодоля Нойер. Оказа се обаче, че в зародиша на атаката Мбапе е бил в положение на засада, която бе потвърдена от ВАР.

В 85-ата минута Пол Погба изведе Килиан Мбапе, който подаде към Карим Бензема, а той вкара в опразнената врата. Голът обаче отново не бе зачетен заради засада при паса на Мбапе към Бензема.

Германия записа първа загуба в своята история на старт на Европейски финали.

Така Франция започна с победа и заедно с Португалия имат по 3 точки.

Следващият мач на Франция на Евро 2020 е срещу Унгария, а Германия се изправи в Мюнхен срещу Португалия.