Франция на 1/8-финал, след като удари и Перу! Мбапе влезе в историята (ВИДЕО)

0
franciq

Франция постигна втора победа от два мача в група „С“ на Мондиал 2018. „Петлите“ се наложиха с минималното 1:0 над Перу и вече е на 1/8-финалите. Перу пък вече и на теория отпадна от надпреварата.

Франция можеше да поведе след четвърт час игра. Жиру свали към Гризман в наказателното поле, последва удар, но право във вратаря на Перуно ударът на последния бе право във вратаря.

В 31-ата минута Гереро получи в наказателното поле и стреля, но Уго Лорис спаси с крак.

180 секунди по-късно „петлите“ откриха резултата. Жиру стреля отляво, топката се отби в защитник на Перу и прехвърли вратаря, след което попадна у Мбапе. Последният не срещна затруднения на метър от голлинията да я прати в мрежата за 1:0. Попадението пък направи 19-годишния нападател най-младия голмайстор на Франция на световни първенства.

Перу можеше да изравни в 51-ата минута. Педро Акино изстреля истински снаряд от границата на наказателното поле, но топката разтресе сглобката на вратата на Лорис.