Франция и Португалия си разделиха по точка, Германия се измъкна на косъм от Унгария (СНИМКИ+ВИДЕО)

-
-

Франция и Португалия не се победиха в двубой от група F на Евро 2020 с резултат 2:2. Петте спечелени точки на Дидие Дешан стигат за осминафиналите, докато португалците си осигуриха 4 и равенство им е достатъчно, за да продължат защитата на титлата си.

В 16-ата минута се откри страхотен шанс за французите, когато Мбапе овладя подаване в наказателното поле и стреля, но вратарят се справи добре с отразяването на удара.

След половин час игра Португалия поведе в резултата. След нарушение от страна на Уго Лорис, реферът отсъди дузпа. Кристиано Роналдо застана зад топката като не сгреши за 1:0.

В добавеното време на първата част съдията върна жеста като отсъди дузпа в полза на французите. Точен за тях бе Карим Бензема, който вкара от бялата точка.

Още в началото на второто полувреме Франция достигна до обрат, когато Керим Бензема се възползва от дълго извеждащо подаване и го превърна в гол.

В 60-ата минута беше отсъдена трета дузпа в мача. Роналдо отново се нагърби с изпълнението й и върна Португалия в играта.

В добавеното време претенции отново за дузпа от страна на французите, но след преразглеждането с ВАР такава не бе отсъдена.

В другия мач Германия и Унгария завършиха при резултат 2:2 на “Алианц Арена” в Мюнхен. Йоахим Льов имаше нужда само от точка, за да си осигури място на 1/8 финалите. Марко Роси прие като успех, че имаше шанс да изплува от “групата на смъртта”, но равенството оказа своите последствия.

Унгарците изненадаха неприятно Германия още в 11-ата минута след асистенция на Роланд Шалай, Атила Салай не сгреши и прати топката в мрежата.

Опасна ситуация в 21-ата минута при центриране Матс Хумелс надскочи защитниците и завърши с глава, но ударът му бе насочен в напречната греда. Отбитата топка отиде в Матиас Гинтер, който шутира от близко разстояние, но Петер Гулачи се справи чудесно.

В 67-ата минута германците изравниха резултата с гол от центриране на Кай Хаверц.

Минута след това унгарците си върнаха аванса след центриране в наказателното поле на Адам Слай към Андраш Шафер, който насочи топката право в целта.

В 84-ата минута Леон Горецка успя да спаси Германия от отпадане като вкара отбита топка в наказателното поле за 2:2.