Франк Лампард с първа победа във Висшата лига (ВИДЕО)

0
Снимка: theringsideview.com
-
-

Франк Лампард записа първа победа във Висшата лига в мениджърската си кариера. Челси спечели трудно с 3:2 визитата на Норич на „Кероу Роуд“ в среща от третия кръг на английското първенство. Челси спечели първата си победа за новия сезон, след като Тами Ейбрахам вкара два гола, а Мейсън Маунт добави още един.
Челси поведе в резултата в 3-та минута, когато Сесар Аспиликуета комбинира с Тами Ейбрахам, който с много точен удар вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Тим Крул.
Норич бързо успя да изравни резултата. В 6-та минута Тему Пуки центрира отлично за Тод Кантуел на близката греда, който наказа Кепа Арисабалага за 1:1.
Следващите минути бяха на надмощие от страна на Челси, който отново излезе напред в резултата в 17-та минута. Кристиан Пулишич комбинира с Мейсън Маунт, който се освободи от двама играчи на Норич и с много хубав удар вкара топката във вратата на Крул.
Норич успя да изравни отново резултата в 31-та минута. Емилиано Буендия пусна отличен извеждащ пас към Тему Пуки. Защитата на Челси отново не успя да се справи с нападателя на Норич, който излезе сам срещу Кепа Арисабалага и с удар от малък ъгъл вкара топката във вратата му.
През второто полувреме футболистите на Челси имаха превъзходство, докато играчите на Норич се прибраха в своята половина и чакаха на контраатака.
Доминацията на Челси даде резултатат в 68-та минута, когато Матео Ковачич комбинира с Тами Ейбрахам, който овладя топката, преодоля последователно двамата централни бранители Грант Ханли и Бен Годфри и пласира чудесен удар в долния десен ъгъл на Крул, който видя в последния момент топката и не успя да реагира.
Норич се опита да изравни резултата за трети път в двубоя, но така и не успя да организира смислен натиск пред вратата на Кепа. Единственото сериозно положение дойде в 72-та минута. След центриране от корнер на Емилиано Буендия топката беше засечена от бранителя Бен Годфри, но топката рикошира от горната греда на вратата на „сините“.
По този начин Челси събра актив от 4 точки след 3 кръга и временно поне заема 10-то място в класирането. Норич, от своя страна, остана с актив от 3 пункта и заема 13-та позиция преди изиграването на другите двубой от този уикенд.