ФК Черноморец 1919 разгроми като гост Верея за първа победа при U15

0

ФК Черноморец 1919 постигна страхотна победа в III кръг от първенството на U15. „Акулите“ разгромиха като гости Верея (Стара Загора) с 5:0. Това пък бе най-малкото, с което домакините се разминаха, като победата на бургазлии можеше спокойно да бъде и с двуцифрен резултат. Успехът бе първи за момчетата на Борис Борисов в надпреварата, след като в първите два кръга регистрираха равен и загуба.

„Сините“ бяха по-добрият отбор на терена през всичките 90 минути. Освен реализираните 5 попадения, те можеха да добавят на сметката си още два пъти по толкова. След куп пропуски, първото полувреме приключи само с 2 гола аванс за възпитаниците на Борис Борисов. И двата точни удара бяха на Димо Кръстев. През втората част Красимир Лефтеров направи преднината на „акулите“ класическа. Йордан Томов пък се разписа за 4:0 в полза на Черноморец. Крайният резултат бе оформен с изключително красив гол на Мариян Димитров.