ФК Кюстендил се пребори за второто място на Югозапад

0
-
-

ФК Кюстендил победи с 3:1 Банско в среща от последния,34-ти кръг на Югозападната Трета лига. С тази победа момчетата на Николай Николов-Чезето спечелиха второто място в най-силната аматьорска футболна група у нас.

Срещата започна добре за гостите,които още в първите минути на срещата получиха право да изпълнят дузпа и ветеранът Борислав Хазуров не сбърка от бялата точка. В 11-тата минута Виктор Мицаков изравни. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивка. Домакините решиха мача само за 6 минути в началото на второто полувреме. В 48-та минута Виктор Анастасов в последния си мач за ФК Кюстендил изведе домакините напред в резултата, а след още 5 минути Боян Стойнев оформи и крайното 3:1.

С тази победа кюстендилици спечелиха второто място изпреварвайки Беласица и Вихрен. И ще се надяват на покана от БФС или на бараж за Втора лига…