ФК Кюстендил би Марек в регионалното дерби

0
-
-

ФК Кюстендил победи с 2:1 Марек Дупница в поредна контролна среща от лятната подготовка. Двата отбора се срещнаха на стадион „Осогово“. След три поредни провалени контроли по различини причини,отборът от Кюстенди най-после изигра поне един спаринг.

Марек започна добре мача и още в 15-ата минута поведе с гол на Димитър Чечев. Гостите от Дупница създадоха още няколко добри положения, но бяха пропуснати от Иван Георгиев, Александър Близнаков и Чечев. През второто полувреме домакините направиха пълен обрат. Най-напред дошлият на проби Александър Асенов от Миньор Перник след асистенция на Марио Евтимов,който реализира и победния втори гол.

В петък Марек ще играе спаринг с Ботев Ихтиман, а в събота ФК Кюстендил ще приеме у дома за контрола Беласица Петрич.