0
filip krastev
-
-

Цволе и Волендам завършиха при резултат 1:1 в мач от 25-ия кръг в нидерландската Ередивизи. Българският национал Филип Кръстев започна като титуляр и направи силен мач.

22-годишният халф престоя на терена до 79-ата минута, когато бе заменен от Елиано Райндес. Кръстев имаше 85% успеваемост на своите подавания, като отправи и два точни удара от границата на наказателното поле на Волендам в 50-ата и 78-ата минута, но и двата бяха отразени от стража на гостите Мио Бакхаус.

Дави ван ден Берг даде аванс на Цволе в 55-ата минута, но гостите от Волендам достигнаха до изравнителното попадение чрез Дамон Мирани.

Цволе се намира на 13-то място в класирането с актив от 28 точки, докато Волендам остава на дъното на таблицата с актив от 14 пункта.