Филип Кръстев отново резерва, отборът му отново е на финал в САЩ!(ВИДЕО)

0

Лос Анджелис ФК се класира за втора поредна година на финала на МЛС, след като победи с 2:0 Хюстън Динамо и по този начин спечели Западната конференция. Българският национал Филип Кръстев остана на резервната скамейка и не взе участие в срещата. На финала съперник на ЛАФК в спора за титлата ще бъде Кълъмбъс Крю, който елиминира с 3:2 след продължения като гост Синсинати.

ЛАФК, разрастващ се клуб в своята шеста година, може да стане първият последователен шампион на МЛС след ЛА Галакси (2011/12).

Максим Крепо направи пет спасявания в третия си пореден мач за ЛАФК, който не е допускал гол от октомври. Защитата, водена от Джорджо Киелини и Диего Паласиос, разочарова Хюстън Динамо, чиято серия от девет победи приключи малко преди финала, който щеше да бъде първи за тима от 2012 година насам.

ЛАФК се представи силно в своя 52-ри мач за 2023 г. – рекорд в МЛС за мачове, изиграни за една календарна година, благодарение на участието на тима в няколко турнира извън лигата.

“Черно-златните” все пак стигнаха до това да са на една крачка от втора поредна титла въпреки тежкото натоварване и въпреки загубата на няколко ключови играчи от шампионския отбор от миналия сезон.

Публиката на Лос Анджелис аплодира на крака Карлос Вела, когато излезе през второто полувреме на може би последния му мач на “BMO Stadium”. Договорът на първия играч на клуба изтича тази зима и не е сигурен дали ще остане.

Мачът може да бъде и последният у дома за Киелини. Смята се , че италианският ветеран, който се присъедини към ЛАФК от Ювентус преди 18 месеца, обмисля пенсиониране на 39 години.

Вела почти изведе ЛАФК напред в резултата на два пъти през първите четири минути, преди димът да се разсее от разпродадения “BMO Stadium” от фойерверките преди мача. Но той уцели гредата от упор и моменти по-късно вкара гол, който не беше зачетен заради засада.

ЛАФК най-накрая поведе в резултата в 44-ата минута, когато удар на Киелини от корнер на Вела беше спасен от Стив Кларк, но Холингсхед вкара отбитата топка за петия си гол в МЛС за сезона.

Хюстън дори не бе изоставал по време на своята серия от девет мача без загуба от 23 септември.

ЛАФК имаше няколко нервни момента в защитата през второто полувреме, но остана силен пред Крепо, канадския вратар, който направи силно завръщане в края на сезона, след като счупи крака си във финала на МЛС миналата година и се завърна чак в края на юли.

ЛАФК най-накрая вкара отново, когато Денис Буанга пусна топка към Паласиос и неговият центриращ пас бе изритан в мрежата от Ескобар, който си отбеляза автогол.

В другия мач в Източната конференция Синсинати загуби от Кълъмбъс Крюс с 2:3 след продължения. Домакините изпуснаха аванс от два гола, който имаха още на полувремето.

Големият финал между ЛАФК и Кълъмбъс Крю ще се изиграе на 9 декември на „Lower.com Field“ в Кълъмбъс.