Филип Кръстев и компания не успяха да спрат Лео Меси в САЩ(ВИДЕО)

0
leo mesi sasht
-

Интер Маями се наложи над лос Анджелис ФК с 3:1 в изключително интригуващ мач от редовния сезон в Мейджър Лийг Сокър. Аржентинската суперзвезда Лионел Меси асистира за две от попаденията на „фламинготата“, а автори на головете бяха Факундо Фариас, Жорди Алба и Леонардо Кампана. Българският национал Филип Кръстев влезе от резервната скамейка за ЛАФК, който вкара почетно попадение чрез Раян Холингсхед в края на мача.

Срещата започна със закъснение от 10 минути, след като двата отбора излязоха на стадион „BMO“ в 05:00 часа българско време.
На мача присъства и принц Хари, който бе заел своето място на трибуните близо 30 минути преди първия съдийски сигнал.
Домакините от Лос Анджелис започнаха срещата по-активно. След грешка в центъра на Бенджамин Кремаски за Интер Маями, Денис Буанга отне и пробяга разстоянието от централната линия до наказателното поле на гостите в 8-ата минута, за да стреля право в тялото на Дрейк Календър.

Само две минути по-късно Буанга отново бе изведен от свой съотборник на стрелкова позиция сам срещу вратаря на Интер, който обаче направи феноменално спасяване и този път.

Марио Гонсалес отново намери слабото място в защитата на Интер и прати топката зад гърба на дефанзивната линия, извеждайки Карлос Вела, чийто удар обаче не затрудни Календър в 13-ата минута на срещата.

След разиграване зад центъра Серхий Кривцов комбинира с Томас Авилес, който с дълго подаване преодоля халфовата и защитна линия на ЛАФК, намирайки Факундо Фариас. Аржентинецът се плъзна на шпагат, за да прати топката покрай Джон Маккарти и да изведе своя тим напред в резултата в 14-ата минута.

Карлос Вела излезе очи в очи с Календър в 18-ата минута. Капитанът на ЛАФК прехвърли американския страж, топката обаче премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Интер Маями.

В следващите минути от срещата темпото бе по-ниско и така до 33-ата минута, когато Карлос Вела проби в наказателното поле на Интер и шутира от близко разстояние, но отново стражът на гостите показа добър рефлекс и отрази.

Първата по-сериозна възможност пред Лионел Меси се откри в 37-ата минута, когато Диего Гомес го намери в наказателното поле на домакините. Аржентинската суперзвезда преодоля един бранител на ФКЛА, след което стреля, но Джон Маккарти успя да се справи.

Второто полувреме започна с мигновен натиск от страна на Интер Маями. В 51-ата минута Лионел Меси видя навлизащия от задни позиции Жорди Алба и го изведе по великолепен начин. Левият бек овладя топката и с удар в десния ъгъл на вратата матира Джон Маккарти.

Меси отново показа едно от марковите си подавания в 57-ата минута, но този път изведе Фариас зад гърба на отбраната на ЛАФК. Аржентинецът обаче не успя да намери топката по най-добрия начин и ударът му мина покрай десния страничен стълб.

Денис Буанга излезе на чиста позиция в наказателното поле и шутира от близко разстояние, но отново Календър показа, че е във страхотна форма и спаси по феноменален начин в 61-ата минута.

Българският национал Филип Кръстев влезе в игра за Лос Анджелис ФК в 81-ата минута, когато замени Или Санчес в халфовата линия на домакините.

Интер Маями успя да разгърна по перфектен начин своя контраатка в 83-ата минута. Лионел Меси получи топката в центъра и успя да се справи с няколко бранители на ЛАФК, след което предостави топката за Леонардо Кампана, който от близко разстояние опъна за трети път мрежата на домакините.

Лос Анджелис ФК успя да вкара почетно попадение в 90-ата минута, когато след центриране от корнер Раян Холингсхед засече на първа греда с глава и помощта на десния страничен стлъб, топката влезе във вратата на Интер Маями.