Фигейредо: Всички заедно – това е пътят! Тиам: Небето е синьо

0
-
-

Победа в дерби винаги носи емоция. Част от играчите на Левски се активизираха в социалните мрежи след успеха с 2:0 над ЦСКА-София в първия полуфинал за купата. Те обаче бяха доста сдържани. Двамата португалци Филипе Нашименто и Афонсо Фигейредо поздравиха сините фенове за подкрепата и припомниха, че все още има да се изиграят 90 или 120 минути в реванша на 25 април.

„Спечелихме първото полувреме. Благодаря за невероятната подкрепа!“, написа Нашименто.

Левият краен защитник Фигейредо сподели: „Голяма победа! Благодаря на всички за фантастичната подкрепа. Всички заедно, това е пътят!“, гласеше съобщението.

Успехът над ЦСКА-София не бе подминат и от още едно от новите попълнения – Паулиньо. Бразилецът бе качил снимка, на която заедно с голмайстора в мача Серджиу Буш се радват след първото попадение на румънеца пред сектор Б и написа: „Това е първият мач от битката, предстоят още 90 минути. Голяма победа“, сподели крилото на Левски.

Дефанзивният халф на сините Кали Тиам бе „по-поетичен“: „Днес небето е синьо!“, гласеше публикацията му над снимка от предишното дерби на наводнен терен, което бе загубено с 0:1.

Двамата централни защитници Давид Яблонски и Холмар Ейолфсон също бяха активни.

Чехът бе качил клип, от който се вижда, че дъщеричката му го е подкрепяла от сектор В на националния стадион. Заедно с феновете тя пее „Само Левски“.

Ейолфсон бе кратък: „Добра победа и страхотна атмосфера“.