Ферарио Спасов започна с победа начело на Ботев Пд

0
-
-

Ботев (Пловдив) се наложи с 3:1 над Царско село в контролна среща, играна на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Попаденията за „канарчетата“ реализираха Филип Филипов, Фернандо Виана и Петър Итов.

Срещата бе неофициален дебют за новия треньор на „жълто-черните“ Ферарио Спасов. Наставникът на ботевистите заложи на два състава в двете полувремена, а участие в спаринга взеха седем юноши от клубната школа.

В 7-ата минута гостите организираха опасна атака по десния фланг, завършила със силен удар, отразен от Янко Георгиев. В ответната атака Филип Филипов се пребори със защитник, преодоля вратаря и на празна врата вкара за 1:0.

Последваха два изстрела към вратата на „канарчетата“, при които Янко Георгиев се намеси по най-добрия начин. В 30-ата минута Никола Илиев шутира от 10 метра, а кълбото се отклони от защитник на гостите.

В 38-ата минута Янко Георгиев се намеси великолепно, отразявайки отлично насочен удар от фаул на играч на Царско село. В последната минута на първата част Тодор Неделев пусна към Еберт Кардосо и последва центриране, а Никола Илиев от въздуха стреля покрай вратата.

Второто полувреме стартира с неточен удар на нападател на гостите от ъгъла на наказателното поле. В 63-ата минута Лазар Марин центрира отляво, а Фернандо Виана с шут от движение матира вратаря за 2:0.

В 71-ата минута индивидуален рейд на Антон Карачанаков завърши с неточен изстрел. 2 минути по-късно гостите намалиха резултата с диагонален удар на Дилан Бахамбула от границата на наказателното поле.

10 минути по-късно ботевистите стигнаха до трети гол, като това бе най-красивото попадение в срещата. Станислав Шопов овладя в наказателното поле и върна назад към Петър Итов, който с красив техничен удар от 20 метра прати топката във вратата за крайното 3:1.

БОТЕВ – първо полувреме: Янко Георгиев, Филип Филипов, Костадин Ничев, Станислав Работов, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Марко Перван, Филип ван Арнем, Тодор Неделев, Никола Илиев, Иван Василев

БОТЕВ – второ полувреме: Георги Аргилашки, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Родни Клустър, Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Димитър Тонев, Иво Казаков, Петър Итов, Станислав Шопов, Фернандо Виана

ЦАРСКО СЕЛО: Мартин Димитров, Йордан Минев, Мартин Кавдански, Шерлестон Да Силва, Ивайло Марков, Уесли Ната, Серкан Юсеин, Антон Карачанаков, Дилан Бахамбула, Дамиен Мари, Венцислав Христов (Георги Минчев, Георги Хашев, Тома Ушагелов, Реян Даскалов, Божидар Кацаров, Родни Антуи)