Фенове на Спартак и ЦСКА със зрелищно реми в бенефис

0
44705170 10157728380798368 1094182123117477888 n

Над 100 човека присъстваха на мачовете по случай 30-годишния юбилей и бенефис на вратаря на МФК ЦСКА Димитър Димитров. Точно в 20 ч. Митко пристигна пред залата с луксозна лимузина, а публиката, която го чакаше отвън го посрещна с бурни аплодисменти. Празникът започна с изпълнение на песента “Гангстерска война” на варненския рапър Пича на народа.

Първият мач за вечерта противопостави отборите на феновете на ЦСКА и Спартак Варна. Лично треньорът на Спартак Енгибар Енгибаров изведе отбора на феновете като в редиците му личаха имената на президента на ФК Спартак Стефан Калименов, бившата звезда на отбора Марин Русев-Мъньо, както и дългогодишният хандбален вратар Енчо Енчев. Капитанът на тима Алекс Илиев беше събрал играчи от фракциите Brigade Hools, Flower Hood и Spartak Youth. За ЦСКА участие взеха момчета от фракцията Varna firm.

Пред уникална атмосфера, сътворена от двете агитки, Драгостин Баев откри резултата за ЦСКА. Само минута по-късно Енгибар Енгибаров изравни, а след още две минути Марин Русев отбеляза втори гол за спартаклии – 2:1. При този резултат приключи първото полувреме. През втората част влезлият като резерва Иван Бончев изравни с много красив гол, който вдигна трибуните на крака. Марин Русев обаче бе неудържим в този мач, като с второто си попадение отново даде преднина за спартаклии. Кулминацията на двубоя дойде през последната минута, когато главният рефер на двубоя Красимир Николов посочи бялата точка за нарушение в наказателното поле на Спартак. Докато играчите на ЦСКА се чудеха кой да бие дузпата треньора на Спартак Енгибар Енгибаров, който е бивш футболист на ЦСКА се засили и безкомпромисно простреля вратаря Енчо Енчев за 3:3.

След мача последва официалната церемония, на която Димитър Димитров получи подаръци и плакети от Misho Sport, феновете на ЦСКА Varna firm, феновете на ПФК Спартак (Варна), MFL Varna, Vambos, както и отборите MFC CSKA, МФК Спартак Варна, МФК МАКАО, МФК Черешките, МФК Пекарни ЧОЧО.

Във втория мач за вечерта МФК ЦСКА игра срещу “Отбора на звездите” съставен от приятели на Митко, с които е играл през годините.

За отбора на звездите участие взеха треньора на националният отбор по плажен футбол Симеон Христов, както и други национали – вратарят Добромир Господинов и полевите играчи Павел Адамов, Георги Бомбов и Георги Филипов от МФК Спартак, Благовест Марев (бивш национал по футзал и многократен шампион на България в този спорт), звездите на МФК Макао Стилян Куцилев, Стоян Димитров и Георги Таралезов, както и играчите на МФК Дубала Ивайло Станчев, Севдалин Стайков, Пламен Цветков, Златин Жеков и Валентин Василев.