0
chernomoretz rilski sportist (8)
-
-

Отборът на Черноморец стана първият тим с десет победи от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Момчетата на Васил Евтимов спечелиха гостуването си на Шумен с 89:78 (20:25, 22:19, 19:9, 28:25) в зала “Арена Шумен”. Бургазлии заздравиха защитата си в третата четвърт, като именно в нея те си осигуриха аванса в резултата и не го изпуснаха нито за момент до края на редовното време.

По този начин Черноморец продължава да е лидер в подреждането с актив от 10-0, докато Шумен допуска четвъртата си поредна загуба и остава на десетото място с актив от 3-7.

Христо Захариев се отличи с 18 точки, 11 борби и 7 асистенции за Черноморец. Андрей Иванов добави 17 точки и 6 овладени топки, Тони Троша се разписа с 15 точки и 6 овладени топки в завръщането си на паркета, а Травис МакКонико и Милен Захариев постигнаха по 11 точки.

Брайън Камерън бе над всички за Шумен с 20 точки и 5 борби. Уилфрид Ликей прибави 18 точки и 14 борби, а Ивайло Тонев завърши срещата с 14 точки.