0
velislav vucov
-
-

Янтра (Габрово) победи с 2:1 Монтана в двубой от 26-ия кръг на Втора лига. Двата тима направиха интересен мач в Габрово, а домакините стигнаха до трите точки след обрат и две дузпи. Първо Франк Есума отри резултата в 15-ата минута след добра атака на Монтана. В края на първата част обаче Дани Младенов изравни заради игра с ръка на Костадин Илиев. През втората част Янтра бе по-активният тим и стигна до обрата след нова дузпа, реализирана от Младенов (83’). Така тимът на Вили Вуцов попречи на Монтана да си върне третото място и на свой ред се доближи на пет точки от него.

Двубоят започна с атаки и от двата тима, а в 15-ата минута резултатът беше открит. Бърза атака от страна на Монтана доведе до това Стивън Кирилов да се измъкне по дясното крило и да навлезе в наказателното поле. В близост до аутлинията той пусна подаване към Франк Есума, който засече и реализира за 0:1.

В 28-ата минута Християн Василев трябваше да се намесва след хубав удар на Кирилов от дистанция. Няколко минути по-късно пък Янтра създаде положение и след центриране по земя отляво защитник на Монтана подложи крак и изчисти топката. Кълбото обаче мина на сантиметри от страничния стълб и без малко да се стигне до автогол.

Малко след това Даниел Младенов се откъсна на добра позиция и остана сам срещу вратаря на гостите. Опитният футболист обаче се спъна и падна в най-неподходящия момент, което не му позволи да отправи удар.

В 44-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. След центриране отляво главният съдия отсъди наказателен удар заради игра с ръка на Костадин Илиев. С изпълнението се нагърби Даниел Младенов, който с хубав удари изравни резултата – 1:1.

Двата тима продължиха с нападателната игра и през второто полувреме, но без да се създават интересни ситуации. В 50-ата минута Айвън Ангелов стреля от дистанция, но право в ръцете на Васил Симеонов.

С напредване на времето Янтра бе отборът, който натискаше повече и търсеше повече попадението. Домакините успяха на няколко пъти да внесат напрежение в пеналтерията на Монтана, но така и не стигнаха до гол. Гостите от своя страна не създадоха почти нищо интересно в следващите минути.

В 77-ата минута Айвън Ангелов стреля опасно от средна дистанция, но топката премина встрани от вратата на Симеонов. 3 минути по-късно отново крилото стреля добре от пряк свободен удар. Вратарят на Монтана изби, а след това Тони Иванов се опита да направи добавка. Симеонов обаче бе протегнал крак и спъна футболиста в наказателното поле, което доведе до втора дузпа в полза на тима от Габрово. Даниел Младенов отново се нагърби с изпълнението и въпреки че стражът на Монтана успя да играе с топката, тя все пак влезе в неговата врата – 2:1.