Федерер няма спирка в Маями

0

Трикратният шампион Роджър Федерер си осигури място на полуфиналите на турнира от сериите „Мастърс“ в Маями след лесна победа с 6:0, 6:4 над Кевин Андерсън. Шестият поставен в схемата беше напълно безпомощен срещу швейцареца, който показа отличен тенис и вече има баланс от 6 успеха и само 1 загуба срещу американеца. Федерер ще играе за 7-и път на полуфиналите в Маями. Той е достигал до тази фаза в „Мастърс“ турнирите общо 65 пъти и има 27 титли. В спор за място на финала 37-годишният маестро ще се изправи срещу канадския талант Денис Шповалов.“Винаги се наслаждавам да играя срещу младите момчета в тура. С Шаповалов само съм тренирал. Помня, че ме впечатли как сервира и колко силно удря топката“, сподели Федерер.Преди двубоя срещу швейцареца Андерсън беше допуснал общо три пробива от началото на турнира, но днес предаде подаването си три пъти само в първия сет. Федерер имаше проблеми с вкарването на първия си сервис, но въпреки това не даде нито гейм на съперника си в откриващия сет и го спечели с 6:0. Серията на Аандерсън от поредни загубени геймове стигна до 8, преди да открие сметката си. Американецът го направи с пробив, а малко по-късно стигна до 3:3, но след 14-минутен изтощителен гейм инкасира нов пробив и Федерер с лекота затвори мача.В другия полуфинал ще играят Джон Иснър и 18-годишният квалификант Феликс-Оже Алиасим.