Федерер е само на победа от върха

0
-
-

Носителят на рекордните 20 титли от „Големия шлем“ Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира в германския град Щутгарт с награден фонд 656 хиляди евро. Поставеният под номер 1 швейцарец надделя над аржентинеца Гуидо Пея с 6:4, 6:4 за 65 минути.

36-годишният Федерер, който през тази седмица се завърна на корта след почти 3-месечна пауза, реализира по един пробив в двата сета, за да триумфира. Той направи първи брейк в седмия гейм на мача, а след това отново спечели подаването на съперника си на старта на втория сет и това се оказа достатъчно.

Федерер се нуждае от още една победа в Щутгарт, за да се върне на първото място в световната ранглиста. На полуфиналите той очаква победителя от мача между Ник Кирьос (Австралия) и Фелисиано Лопес (Испания).