Фамозно бразилско изпълнение донесе победата на Черно море срещу Крумовград

0
chernomore5

Черно море се върна към победите в Първа лига, след като се наложи с 3:2 при домакинството си на Крумовград от 18-ия кръг на шампионата. Двубоят се игра при много добри условия на „Тича“, като се имат предвид атмосферните условия в цялата страна. В герой за „моряците“ се превърна Алекс Фернандес, който вкара два гола за техния успех, като второто попадение бе изключително красиво. Първият гол бе дело на Васил Панайотов. В момента, в който изглеждаше, че Крумовград е нокаут, ръководеният от Станислав Генчев тим, успя да върне две попадения чрез Тонев и Алекс Колев.

Станислав Генчев продължава да няма нито победа, нито равенство вече четири мача начело на Крумовград. Отборът под негово ръководство записа четвърто поредно поражение.

Черно море поведе в резултата в 15-ата минута, когато Мазир Сула преодоля съперник със страхотен финт около централната линия на терена. Той напредна с топка в крака и изведе Атанас Илиев. Централният нападател отигра с едно докосване, като намери Васил Панайотов на границата на наказателното поле на Крумовград, а той беше абсолютно непокрит и с прецизен удар по земя не остави шансове на Благой Макенджиев, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Първата добра възможност за гостите от Крумовград дойде в 19-ата минута. Алекс Колев си освободи пространство за изстрел, но Иван Дюлгеров нямаше проблеми и улови топката.

В 39-ата минута късметът покри Черно море. Вячеслав Велев центрира остро в наказателното поле на „моряците“. Влатко Дробаров пресече, но насочи топката към собствената си врата. Иван Дюлгеров само я изгледа, без шанс да реагира. Тя срещна напречната греда, след което защитник изчисти.

Черно море направи резултата 2:0 в 44-ата минута. Мазир Сула проби прекрасно отляво, навлезе в наказателното поле и пусна успореден на голлинията пас, след което Алекс Фернандес изпревари защитниците на Крумовград и от близко разстояние вкара във вратата на Макенджиев.

В 47-ата минута Клайдер Машедо стреля, а Иван Дюлгеров успя да улови, макар че първоначално изпусна топката.

Черно море си подсигури успеха в мача с трети гол в 52-ата минута. Алекс Фернандес вкара изключително красив гол. Той овладя, нагласи си топката на левия крак и вкара топката в горния десен ъгъл на Благой Макенджиев, който не помръдна.

chernomore4 chernomore3 ilianiliev1 chernomore2 ilianiliev chernomore1

В 67-ата минута Крумовград намали изоставането си. Гостите организираха добра атака отдясно. Алекс Колев свали центриране към Димитър Тонев, който вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Дюлгеров.

Крумовград върна интригата в мача в 87-ата минута, правейки резултата 2:3. Димитър Тонев подаде към Александър Колев, който навлезе в наказателното поле на Черно море и отправи много мощен удар, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Иван Дюлгеров. След това топката попадна в Божидар Кацаров, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

В четвъртата минута на добавеното време на мача Крумовград можеше да изравни резултата, но Дюлгеров макар и трудно успя да отрази удара на Джуниет Али.

Черно море продължава да е втори в класирането с 39 точки, като изостава на две от лидера ЦСКА-София, а Крумовград е единадесети с 18 точки.