Фамозен Курьор обърна Локо (Пд) в последния си мач и прати Черно море на 1/4-финал (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море победи Локомотив (Пловдив) в мач от 1/8-финалите за Купата на България. На „Тича“ във Варна „моряците“ се наложиха с 3:1, след като първи допуснаха гол във вратата си.

Двубоят бе доста по-емоционален за голмайстора на „моряците“ Матиас Курьор, който изигра последния мач в кариерата си. Той го стори по подаващ начин, след като в самия край на първото полувреме се разписа за 1:1, а през второто вкара за 2:1. Курьор ще остане на „Тича“, но вече като скаут.

В 9-ата минута Димитър Илиев можеше да вкара гол-шедьовър. След изпълнение на тъч отдясно, той се освободи с тяло от футболист на съперника и с външен фалц насочи към далечния ъгъл. Дюлгеров обаче се разтегна максимално и успя да избие в корнер.

В 23-ата минута „моряците“ не успяха да изчистят центриране от корнер. Топката стигна до Бидунга, който шутира от 12-13 метра, но Дюлгеров улови сигурно.

В 29-ата минута Черно море пропусна най-доброто положение до момента. С прекрасен пас от централната линия Мимито Биаи изведе Мазир Сула сам срещу вратаря. Динко Хоркаш обаче успя бързо да скъси разстоянието до съперника и с крак да избие удара.

240 секунди по-късно Сула отправи далечен изстрел, като този път Хоркаш се справи с далеч по-голяма лекота.

В 36-ата минута Курьор засече от 8-9 метра с глава центриране от фал, но отново Хоркаш изби. След като ситуацията приключи, бе маркирана засада.

60 секунди след това Локомотив поведе. Томашевич центрира отляво. Бирсент Карагарен си поведе с гърди в наказателното поле, премина между двама противници и с шут по диагонала не остави шанс за реакция на Дюлгеров за 0:1.

В 1-ата минута на даденото продължение Черно море изравни. Курьор бе изведен на ъгъла на вратарското поле и нанесе плътен удар. Този път Хоркаш не се намери убедително, след като позволи топката да рикошира в него и да влети в мрежата му за 1:1.

В началото на втората част Курьор имаше отлична възможност. Шутът му ъгъла на вратарското поле обаче далеч от целта.

В 66-ата минута Черно море осъществи пълен обрат. Николай Златев даде извеждащ пас от дълбочина. Хоркаш излезе далеч извън наказателното си поле да пресече. Вратарят обаче не се разбра с Бидунга, който преследваше Матиас Курьор. Това позволи на нападателя на „моряците“ да си поведе с глава и да прати топката в опразнената врата за 2:1.

5 минути по-късно Курьор даде прекрасен пас за Алекс Фернандес, който засече в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на нападателя от Мартиника.

В 82-ата минута Биаи стреля мощно от дъгата пред наказателното поле. Хоркаш обаче показа класа и изби в корнер.

240 секунди по-късно Курьор преодоля за трети път Хоркаш. Голът му обаче бе отменен заради засада.

В края на редовното време Боруков засече с глава центриране в наказателното поле. Дюлгеров обаче се разтегна и успя с една ръка да избие в корнер.

В 3-ата минута на даденото продължение Черно море сложи точка на спора. Ангел Ангелов проби отдясно, минавайки между двама футболисти на Локомотив, направи двойно с Исмаил Иса и от нищожен ъгъл с шут по диагонала оформи крайното 3:1.