Фамозен гол остави Пирин в елита! „Орлетата“ с безценна победа под Околчица (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/OfkPirinEoodBlagoevgrad

Пирин (Благоевград) постигна безценна победа в мач от XXIX Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ под Околчица „орлетата“ се наложиха с 1:0 над Ботев (Враца). Успехът пък подпечата на водения от Радослав Митревски и Петър Михтарски тим оставането в елита и през следващия сезон.

Ботев можеше да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Красимир Тодоров отправи страховит изстреля от сериозна дистанция. Янко Георгиев обаче със страхотна намеса успя да избие в корнер отиващата под гредата топка.

В 9-ата минута Антон Карачанаков центрира от корнер. Стилиян Николов засече с глава, но над вратата.

Пирин поведе в 20-ата минута с истински шедьовър. Станислав Манолев с удар по диагонала на 2-3 метра от ъгъла на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата на Христо Георгиев за 0:1.

В 51-ата минута Валери Христов центрира отдясно. В наказателното поле Николай Бодуров изчисти с глава, надскачайки Браян Переа, който се строполи на земята, искайки дузпа. Главният съдия обаче не посочи бялата точка, а разглеждането на ситуацията с ВАР потвърди решението му.

240 секунди след това Пирин можеше да удвои аванса си. След центриране от корнер, Бодуров засече с глава. Топката обаче профуча на сантиметри от дясната греда.

В 83-ата минута Юлиан Ненов шутира от дистанция. Янко Георгиев обаче улови сигурно пред голлинията.