Фалстарт за Спартак при завръщането в Трета лига

0
-
-

Спартак Пловдив започна с поражение в Югоизточна Трета лига. „Гладиаторите“ загубиха с 1:4 от тима на Гигант Съединение.

Спартак можеше да открие резултата в 5-та минута на мача, но удар на Веско Минев бе избит от вратаря на гостите. След още 5 минути Гигант откри резултата с гол на Веселин Филипов след разбъркване в наказателното поле на Спартак. В 16-тата Николай Домакинов засече с глава центриране на Стоян Славков от фаул и вкара за 0:2. След половин час игра гостите покачиха на 0:3 след като Запрян Запрянов нахлу по дясното крило, центрира и Иван Гендов с глава вкара топката в мрежата. В началото на второто полувреме Пейо Батинов уцели гредата, а в 66-тата минута удар на Читаков бе спасен от вратаря на Гигант Дамян Кадиев. Десет минути преди края главният съдия Радослав Гидженов отсъди дузпа за Спартак, която Кирил Георгиев реализира , а в  86-тата Стефан Рабаджийски оформи крайното 1:4.