sepsi cska ivan turicov
Снимка: cska.bg
-
-

ЦСКА-София загуби с 0:4 гостуването си на Сепси в Румъния и отпадна от предварителните кръгове в Лигата на конференциите. Това стана с общ резултат 0:6 в двата  мача. И днес червените (в черни екипи) не можаха да намерят верния път към успеха. Треньорската смяна не повлия, въпреки че отборът изглеждаше малко  по-агресивен и свеж.

Сепси започна по-активно в първите минути на двубоя. След бързо изпълнение на пряк свободен удар от страна на домакините,  Павол Шафранко се озова на стрелкова позиция, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Густаво Бусато в 4-ата минута.

ЦСКА-София успя да разгърне своя контраатка минута по-късно, като Дюкенс Назон завърши нападението на „червените“ с удар, който бе отразен от Роланд Никзули.

Мариус Щефанеску бе изведен очи в очи срещу Бусато, след като футболистът на Сепси избяга зад гърба на отбраната ЦСКА-София. Щефанеску навлезе в наказателното поле, финтира вратаря на „армейците“, който го спъна, а главният рефер Елдорян Хамити не се поколеба и посочи бялата точка. Козмин Матей се нае с изпълнението на дузпата и шутира ниско в долния десен ъгъл на вратата на червените, Бусато хвана ъгъла, но не успя да отрази.

Сейни Санянг загуби топката в близост до собствената си врата в 27-ата минута, а Мариус Щефанеску отне и веднага шутира, но ударът бе лесно отразен от стража на ЦСКА-София.

Марселино Кареасо бе изведен в наказателното поле на Сепси в 39-ата минута, а колумбиецът сви топката за Дюкенс Назон, който шутира с първото си докосване, но ударът му бе блокиран.

Темпото бе ниско в началните минути на второто полувреме, като ЦСКА-София бе по-активният от двата отбора, но така и не успя да стигне до нищо опасно пред вратата, пазена от Роланд Никзули.

Николае Паун се възползва от невниманието на отбраната на гостите и се възползва от пространството в наказателното поле на гостите в 58-ата минута. Халфът на Сепси шутира, но Густаво Бусато скъси ъгъла и успя да отрази.

Данило Асприля навлезе с дрибъл в наказателното поле на Сепси в 65-ата минута и стреля от малък ъгъл. Ударът му обаче бе блокиран от бранител на румънците.

Топката бе центрирана на втора греда в наказателното поле на армейците, където Козмин Матей бе изпуснат от Иван Турицов и се опита да шутира от воле. Офанзивният футболист на Сепси не успя да осъществи добър контакт с топката, която обаче се озова в близост до втора греда, където от близко разстояние Аднан Аданович я прати за втори път във вратата на „армейците“ в 70-ата минута.

Роланд Варга бе изведен зад гърба на отбраната на софийския тим в 76-ата минута. Нападателят шутира ниско по тревата, но в последния възможен момент Енес Махмутович се хвърли на шпагат и изби топката.

Последва контраатака за „армейците“, която бе завършена от Жираир Шагоян, но вратарят на Сепси Роланд Никзули излезе и успя да избие топката в корнер, от който не последва нищо опасно пред вратата на румънците.

В 90-та минута Варга вкара за  3:0 за Сепси.

Четвъртият гол реализира Алими от дузпа.

Така или иначе мачът отдавна вече беше решен.