0
levski vaduc
-
-

Левски написа нова позорна евространица от своята история. Сините отпаднаха от Вадуц-Лихтенщайн и отчаяха своите многобройни привърженици. Домакините победиха, но това не бе достатъчно.

Пред около 8000 зрители на „Герена“ първото положение беше пред Габриел Обертан, който от малък ъгъл стреля слабо в ръцете на вратаря. Това се случи в 10-ата минута, като изненадващо преди това домакините не опитаха да наложат натиск.

В 14-ата минута Кабрал стреля от над 20 метра, като вратарят Хирцел изби в корнер. Хубав удар на Буш рикошира в крак на защитник и излезе на сантиметри от горната греда. При последвалото центриране от ъглов удар Яблонски се размина с топката. Това се случи в 21-ата минута.

Голмайсторът от първата среща Колибали матира Митрев с удар от 17 метра. Досу премина през Горанов и след това на скорост през още няколко защитници, преди да подаде на Колибали, който вкара за 0:1.

Сега Левски се нуждаеше от три гола, за да продължи напред.

Тимът на Роси се хвърли в атака, като натисна сериозно своя противник. Мариани стреля, но Хирцел отново изби. В 29-ата минута Яблонски центрира и топката кацна на горната греда на Вадуц. Последва удар далеч от целта на Гомес, а опасно центриране на Горанов беше избито.

Малко по-късно в 35-ата минута Сержиу Буш изравни. Обертан, който вдигна оборотите, подаде с пета на румънеца, а деветката на столичани вкара от 16 метра в долния десен ъгъл. Попадението е негово второ за Левски в Европа.

Румънецът можеше да вкара втори гол, но този път прати топката в аут с глава. Цветкович също пропусна добра възможност в последните секунди на първата част, когато стреля високо над вратата.

На почивката Роси направи изненадваща смяна, след като в игра се появи Мартин Полачек. Вратарят направи дебют за „сините“, влизайки на мястото на Митрев, а капитанската лента беше дадена на Горанов.

Тимът на Роси се хвърли в атака, тъй като имаше нужда от попадение. След няколко центрирания в наказателното поле на гостите Левски стигна до пълен обрат. Топката попадна в Аймен Белаид, който от няколко метра се разписа за 2:1 в 53-ата минута. Феновете се изправиха на крака и започнаха бурно да скандират, вярвайки в пълния обрат.

Цветкович направи глупав фаул, след който Вадуц изравни в 55-ата минута. Гаич центрира, а Тадич изпревари Полачек, който излезе неразчетено, и с глава шокира „Герена“ – 2:2.

Попадението отряза краката на домакините, които в продължение на десет минути не успяха да се организират. В 65-ата минута Буш излезе сам срещу вратаря, но след като преодоля стража стреля в аут.

Белмонт беше изпратен с освирквания при смяната му със Станислав Костов. Играчите на Левски искаха дузпа за игра с ръка, а слаби удари на Мариани и Гомес не затрудниха вратаря на Вадуц.

В 73-ата минута Костов направи невероятен пропуск с глава, като от три метра стреля в ръцете на вратаря. Две минути по-късно Левски получи право да изпълни дузпа, след като Буш симулира в наказателното поле на гостите. Реферът посочи бялата точка, но ударът на румънеца беше избит от вратаря Хирцел.

Това вбеси феновете, които започнаха да скандират:“Оставка, оставка“.

Кабрал върна надеждите с трети гол в 83-та минута, но за нещо повече нямаше нито време, нито сили.