Ето кой е единственият стадион у нас, на който Левски няма шампионатна победа

0
levski arda patrik gabriel galchev andrian kraev svetoslav kovachev
-
-

„Арена Арда“ е единственият стадион, на който се играят мачове в Първа лига, а Левски никога не е печелил на него. „Сините“ ще направят трети опит да стигнат до първа победа в Кърджали в неделя, а двете им визити там за първенство до момента завършиха наравно.

През сезон 2020/21 Левски се добра до реми – 1:1. Домакините поведоха рано с гол на Иван Коконов и асистенция на Спас Делев. В края на полувремето Левски изравни с хубав гол на Паулиньо, който с техничен удар завърши атаката, а последният пас бе на Найджъл Робърта. След почивката Левски остана с 10 души след втори жълт картон на Ивайло Найденов, но удържа равенството. През миналия сезон, вече със Станимир Стоилов начело, Левски отново не игра добре и трябваше да е доволен от равенството. Този път двубоят завърши 0:0.

Левски все пак има една победа като гост над Арда. Тя бе с 3:1 през юни 2020 година. Този мач обаче не се игра в Кърджали, а на стадион „Локомотив“ в Пловдив. Головете в този двубой вкараха Паулиньо, Стайн Спиерингс и Мартин Петков за Левски, а за Арда се разписа Ради Василев.

Все пак стадионът в Кърджали е свързан и с хубави моменти в историята на Левски. През 1984 година, когато той се нарича „Дружба“, „сините“ печелят на него Купата на България. Това става с успех над Ботев Пд с 1:0. Точен за Левски е Емил Спасов от дузпа. Малко по-рано пък Атанас Пашев пропуска дузпа за „канарчетата“, която е спасена от Борислав Михайлов./ „Мач Телеграф“