Ето кои са „червените“ маратонци от Алания! Отборът с трети мач без гол при Акрапович

0
Снимка: cska.bg
-
-

Брадли Мазику и Амос Юга са футболистите с най-много игрови минути в трите контроли на ЦСКА-София в Алания. Болшинството от съотборниците им получиха по 1 полувреме изява във всеки мач, пише „Тема спорт“. Левият бранител остана на терена 59 минути срещу Септември Симитли, а дефанзивният халф игра 57 при ремито със Стал Миелец.

ОБРАТ: ЦСКА-София задържа нападател!

Трима състезатели пък не участваха в три пълни полувремена – Адалберто Пеняранда (24+45+45 минути), Мартин Смоленски (21+33+31 минути) и Енрике Рафаел, който игра само в първата проверка и пропусна останалите две заради травма.

С двата си гола срещу Септември Симитли 17-годишният Смоленски е голмайсторът на тима на лагера в Алания, въпреки че бе на терена сборно едва 85 минути. По гол и асистенция пък записаха Тиаго и Кери.

Червените не допуснаха нито един гол на турска земя, като вече са в серия от 4 поредни сухи мрежи, ако се включи и дербито с Левски.

„Червените“ обират наградите за Футболист на годината

Нулевото равенство с полския Стал Миелец беше третият мач под ръководството на Бруно Акрапович, в който ЦСКА-София не успява да отбележи попадение. Предишните два бяха срещу Йънг Бойс (0:1 в София) и ЧФР Клуж (0:0 в Румъния) в Лига Европа.

Общо 23 играчи използва босненският специалист в контролите дотук – 11 българи и 12 чужденци, като от групата в Турция единствено 18-годишният вратар Илия Шаламанов не получи шанс да играе. Двама футболисти изобщо не пристигнаха в югоизточната ни съседка и пропуснаха кампа – това са преотстъпените до лятото Джером Синклеър и Жул Кейта.

Лудогорец и ЦСКА-София в челен сблъсък за колумбийски голмайстор (ВИДЕО)

Трима играчи носиха капитанската лента на ЦСКА-София в приятелските срещи в Алания – титулярният капитан Петър Занев през първите полувремена и след почивката Амос Юга (2 пъти) и Али Coy (веднъж).

Най-младият участник в проверките тази зима е 17-годишният Александър Бучков (роден на 13 септември 2003 г.), който е с 6 месеца и 5 дни по-малък от набора си Смоленски. Най-възрастен е 35-годишният капитан на армейците Петър Занев (р. 18 октомври 1985 г.).