Ето кога теглят жребия за четвъртфиналите от Купата на България и кога ще се играят мачовете

0
kupa na balgariq trofei
-
-

Жребият за Трети кръг (¼-финалите) от турнира Sesame Купа на България ще бъде изтеглен на 12 декември (понеделник) от 11:00 часа в амфитеатралната зала в Национална футболна база „Бояна“.

Срещите от четвъртфиналната фаза на турнира ще се играят в периода 4-6 април 2023 година. Жребият за полуфиналите ще се проведе на 7 април. Полуфиналните срещи са предвидени за 25-27 април (първи мачове) и 2-4 май (срещи реванш).

Финалът за Sesame Купа на България ще се играе на 24 май на стадион „Васил Левски“ в София.

До този етап на турнира достигнаха 8 отбора от Първа лига на България, а именно:

АРДА
– в турнира отстрани последователно отборите на Дунав, побеждавайки с 2:1 в Русе и Марица Пловдив, като спечели гостуването след изпълнение на дузпи 0:0 в редовното време, 1:1 в продължения и 3:2 при изпълнението на дузпи.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ – постигна победа като гост на Спартак Плевен с 4:1, а след това надигна Витоша Бистрица с 3:0 на своя стадион в София.

ЛУДОГОРЕЦ – победи Розова долина в Казанлък с 2:0, а във втория кръг отстрани Левски след успех с 2:1 в Разград.

СЛАВИЯ – първо отстрани Спортист в Своге с 2:1 след продължения (1:1 в редовното време), а след това се наложи на свой терен срещу Ботев Пловдив с 2:1.

СПАРТАК ВАРНА – в първия кръг победи Струмска слава в Радомир с 2:0, а след това се наложи във Варна над Чавдар Етрополе с 1:0 след продължения (0:0 в редовното време).

ЦСКА 1948 – в първи кръг отборът победи ФК Севлиево като гост с 4:0, а в следващия надигра Берое в Стара Загора с 2:0.

ЦСКА-СОФИЯ – спечели гостуването си на Гигант Съединение след изпълнение на дузпи – 1:1 след редовното време и продълженията и 7:6 при изпълнението на дузпи, а след това се справи със Септември София на свой терен с 2:1.

ЧЕРНО МОРЕ – първо победи Литекс в Ловеч с 2:0, а в следващия етап на турнира надигра с 3:1 Локомотив Пловдив във Варна.