cska etar 1
Снимка: lap.bg
-
-

Етър победи Пирин (Благоевград) с 2:1, в първи мач помежду си от плейофа за оставане в Първа лига.

Преслав Йорданов се контузи още в третата минута и беше заменен принудително от Манол Чапов.

В 7-ата минута Почански стреля опасно към вратата, пазена от Георги Георгиев, но топката се отби напречната греда.

В 17-ата минута Димо Атансов проби отляво и центрира в наказателното поле, Георгиев изби топката, която попадна в Руменов, но той стреля встрани от вратата.

В 26-ата минута Етър откри резултата. Бадара се пребори с Ничев за топката, след което изведе Почански сам срещу стража, а той реализира с техничен удар по диагонала отблизо.

6 минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Пробив на Атанасов отляво завърши с центриране към далечната греда, където Бадара се промъкна между двама бранители и с глава прати топката в мрежата.

В 55-ата минута бе извършена втора принудителна смяна в състава на Пирин. Методий Стефанов влезе на мястото на Антон Костадинов, който получи контузия.

В 72-ата минута Боджадж засече центриране отдясно и отклони топката с глава към Кирилов, който шутира по диагонала, а кълбото влетя в мрежата след рикошет от левия страничен стълб за 2:1.

Малко по-късно Мане изведе Почански зад отбраната на гостите, но неговият удар отблизо бе спасен от Георгиев.

Пробив на Кирилов пък завърши със силен удар от разстояние, но Христо Иванов бе покрил десния си ъгъл си и успя да спаси.