Етър вкара,Черно море пропусна дузпа и загуби(ВИДЕО)

0

Етър победи трудно с 1:0  Черно море в среща от 16-ия кръг в efbet Лигата. Ссъ спечелените 3 точки виолетовите събраха 17 и се отдалечиха от опасната зона.
И двата отбора имаха сериозни проблеми за този мача.Гостите бяха без голмайстора си Исмаил Иса и Патрик Андраде заради травми, а Етър започна без капитана си Иван Стоянов и Иван Петков.
През първото полувреме двата отбора съдадоха твърде малко побожения и през двете врати.В 12-ата минута Цветомир Панов влезе в наказателното поле на домакините и стреля по земята, но Христо Иванов изби в ъглов удар.

В 28-ата минута вратарят на гостие Миодраг Митрович майсторски отрази удар на Даниел Младенов с глава.
В даденото от съдията продължение на първото полувреме Етър поведе в резултата. Даниел Младенов бе фаулиран от Мирослав Енчев в пеналта и Никола Попов отсъди дузпа, която Румен Руменов превърна в гол.

Втората част очаквано започна с превес на гостите. В 52-та чинута след грешка на Христо Иванов, Илиан Илиев-младши стреля силно от 15 метра,но право в ръцете на вратаря.

В 68-ата минута  Аристоте Ндонгала уцели левия страничен стълб на вратата на Етър. Само три минути по-късно моряците получиха  и дузпа за нарушение на Здравко Илиев срещу Мартин Минчев. Младият национал сам се нагърби с изпълнението, но Христо Иванов парира удара му.

В 75-тата минута Дани Младенов стреля отблизо право във вратаря на гостите, а след 2 минути и Дани Кики не успя да преодолее Иванов. До края на срещата виолетовите имаха претенции за още една дузпа да игра с ръка, но Никола Попов подмина ситуацията. А в последните секунди и удар на Родриго мина на сантиметри от гредата.