Етър удари Струмска слава и започна с победа годината(СНИМКИ)

0
-
-

Етър  спечели с 4:1 срещу Струмска слава в първата контрола и за двата отбора за годината. Мачът се  игра на градския стадион в Симитли, а главен съдия бе Ивайло Стоянов. Срещата изгледа и бившият национал Цанко Цветанов,който напоследък е близо до родния си Етър.

Още при първата атака “болярите” поведоха, като 16-годишният юноша Стелиян Добрев вкара своя първи гол за мъжкия отбор на “Етър” и първи за “виолетовите” за 2020 г. Във 2-ата минута Добрев се пребори в наказателното поле и с диагонален удар откри резултата. След още 10 минути  сериозна контузия в коляното получи Христофор Хубчев, който бе заменен от Иван Скерлев. Футболистите от Радомир успяха да изравнят в 15-ата минута, когато капитанът Борислав Николов стреля, а направилият повторен дебют за Славата Иво Стоянов с добавка вкара за 1:1.

В 54-ата минута “болярите” отново поведоха. Иван Стоянов направи хубава атака, в която намери Ерол Дост пред опразнената врата . Великотърновският тим наложи тотален превес и последваха още два безответни гола. Напористият Стелиян Добрев вкара второ попадение, след като отново Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка покачи на 3:1. Малко след това след центриране от корнер защитникът Александър Дюлгеров с глава оформи крайния резултат.

Етърци се прибират във Велико Търново, като утре имат почивен ден, а от петък заминават на лагер в Анталия, където ще изиграят и 4 мача, първите от които на 19 януари с “Ротор” (Волгоград) и на 22-и с “Габала” (Азербайджан).