Етър удари Локо (Пд) и у дома (ВИДЕО)

0
etar lokomotiv plovdiv

Етър победи Локомотив Пловдив и в реванша от плейофите за 7-ото място в първенството. След успеха с 2:0 на „Лаута“, днес „виолетовите“ се наложиха у дома с 1:0 и с общ резултат 3:0 се доближиха на крачка от баража за Лига Европа. За да стигнат до него, великотърновци трябва да се справят и с победителя от двойката Славия – Ботев (Враца).

Първият точен удар в мача дойде чак в 21-ата минута. Отправи го Момчил Цветанов, но Христо Иванов спаси.

В началото на втората част Локомотив можеше да поведе от нищото. Леко върната топка към Христо Иванов мина под крака му, но вратарят все пак успя да я спре току пред голлинията.

В 52-ата минута Венцислав Василев се озова на стрелкова позиция, но не намери целта.

Етър успя да поведе в 63-ата минута. След рикошет от Руменов, топката стигна до Крум Стоянов, който преодоля Асен Георгиев и реализира, останал очи в очи с Илко Пиргов.

В 70-ата минута Пиргов отрази силен удар на Руменов. 120 секунди по-късно Батрович отправи изстрел от дистанция, но топката попадна право в ръцете на вратаря.

В 83-ата минута Аралица нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но покрай лявата греда.