0
levski slaviq 76
-
-

Успешен бе стартът в първенството на елитната U17 група за юношите на „Етър”. „Виолетовите” надделяха над „Черно море” с 3:1 на стадион „Христо Ботев” в Дебелец, като имаха превес през целия мач.

Калоян Митев даде преднина на етърци след половин час игра. След почивката в 62-ата минута Христо Марков вкара за 2:0. Пет минути по-късно „Черно море” върна един гол чрез Александър Иванов, а крайното 3:1 направи отново Марков в 80-ата минута.

В следващия кръг етърци гостуват на 28 август от 17:00 ч. на „Берое”, който в първия кръг бе разбит от „Септември” с 4:1.

Не така успешно бе началото на първенството за етърци в U15 групата. Великотърновци също приеха „Черно море” и отстъпиха с 1:2, като и трите гола бяха отбелязани след почивката.

В 42-ата минута Толга Мюрвет центрира от фаул, а Кристиян Иванов с глава даде предниина на гостите за 0:1. В 50-ата минута варненци удвоиха аванса си при контраатака. Радослав Петров стреля от около 25 метра, вратарят на етърци изби, но при добавката Дейвид Луканов отбеляза втория гол за „моряците“. В края на срещата „Етър” върна един гол чрез Пламен Иванов.

В сряда от 15:00 ч. великотърновци гостуват в Стара Загора на „Берое”.