Етър тресна Берое

0
etar
Снимка: etarvt.bg

Новакът в елита Етър постигна победа с 2:1 над Берое в контролна среща, играна на стадион „Ивайло“. Точен за Берое бе Тонислав Йорданов, а попаденията за „виолетовите“ вкараха Мартин Тошев и Денислав Ангелов.

На двубоя присъства и легендарният Георги Василев.

Преди началото на мача Етър представи официално състава си за новия сезон в efbet Лига. Срещата бе изключително добре посетена, като имаше много привърженици освен на Етър, а и на Берое. Двубоят се игра при изключително топло време, като атмосферната температура достигна 30 градуса.

За Берое в мача не взеха участие вратарят Хуан Пабло Лунгарсо, Вини Трибуле и Густаво Каскардо заради контузия. За Етър пък отсъстваха Христо Митев и Ивайло Димитров.

Божидар Пенчев пусна много добър извеждащ пас към Майк Севайос, който навлезе в наказателното поле и излезе сам срещу вратаря на Етър – Дамян Христов, и стреля. Стражът на „болярите“ обаче успя да спаси с крак в 5-ата минута на срещата.

Илкер Будинов излизаше сам срещу Родриго Ачинели в 11-ата минута, бореше се за позиция с Жорди Говеа, който извади от равновесие и в крайна сметка топката попадна в ръцете на вратаря на Берое. Съдията не посочи бялата точка в тази ситуация въпреки претенциите на Илкер Будинов.

Две минути по-късно Димо Бакалов стреля от около 20 метра разстояние над напречната греда.

Берое поведе в резултата в 18-ата минута, когато Майк Севайос получи топката по дясното крило и веднага центрира с едно докосване в наказателното поле на Етър, където на втора греда Тонислав Йорданов с глава вкара топката във вратата на Дамян Христов.

Берое направи принудителна смяна в 26-ата минута, когато Жорди Говеа беше сменен от Даниел Иванов.

Симеон Мечев центрира от фал в наказателното поле на Етър, където Викторио Вълков с глава стреля с глава, но право в ръцете на Дамян Христов в 32-рата минута

Димо Бакалов отляво навлезе в наказателното поле на Берое в 36-ата минута. Той преодоля двама и отправи много хубав удар от близко разстояние, но Родриго Ачинели демонстрира страхотен рефлекс и отрази.

Етър започна по-активно през второто полувреме и стигна до изравнителното попадение в 46-ата минута. След центриране отляво на наказателното поле на Берое, Мартин Тошев с глава от близко разстояние вкара топката във вратата на Ачинели.

Николай Янков центрира остро в наказателното поле на Берое в 48-ата минута, където Тошев отново стреля, но този път над напречната греда.

Божидар Пенчев си отвори пространство в наказателното поле на Етър в 51-ата минута и отправи диагонален удар, но топката премина покрай десния страничен стълб на вратата на „виолетовите“.

Новото попълнение на Берое Енцо Ойос влезе в игра в 59-ата минута.

Антъни Лебан стреля от границата на наказателното поле на Берое в 61-ата минута, но Родриго Ачинели плонжира и отрази.

В 67-ата минута Етър пропусна да поведе, когато Мартин Николов получи топката на много добра позиция в наказателното поле на Берое и стреля, но в напречната греда.

Етър стигна до пълния обрат в 76-ата минута, когато Денислав Ангелов се възползва от груба грешка на младия Алекс Петров и преодоля Родриго Ачинели за 2:1.