Етър спря черната серия с два гола за 10 минути в Русе (ВИДЕО)

0
-
-

Етър постигна пета последователна победа за първенство срещу Дунав, след като спечели с 2:0 визитата си от XIII кръг на българския шампионат и за първи път през сезона победи извън Велико Търново.

Двете попадения на Градския стадион в Русе паднаха в рамките на 10 минути. Румен Руменов откри в 70-ата, а в 80-ата дошлият това лято именно от състава на „драконите“ Красимир Станоев сложи точка на спора от дузпа.

Домакините могат да съжаляват, защото като цяло стояха малко по-добре на терена от своите гости, а и удариха греда точно преди почивката.

Освен това, те останаха без успех на своя земя в четвърти пореден мач, като за последно спечелиха срещу аутсайдера Витоша Бистрица на 12-и август.

Двата отбора заложиха на стабилността в защита през първата част и головите положения на практика липсваха. Единственото изключение бе в 37-ата минута, когато след един корнер Любен Николов засече с глава, но топката срещна гредата на „виолетовите“.

Те пък нанесоха своя удар в заключителната част на срещата, макар че привидно бяха отстъпили инициативата на съперника.

В 70-ата минута обаче момчетата на Росен Кирилов осъществиха една образцова атака на скорост, която премина и бе завършена от Румен Руменов – 1:0.

Голът сякаш смути Дунав и не след дълго тимът инкасира второ попадение. То бе дело на доскорошния футболист на тима Красимир Станоев. Той бе точен от дузпа в 80-ата минута и показа уважение към русенци като не се зарадва, след като оформи крайния резултат – 2:0.

Така Етър спря неприятната си поредица от три загуби във всички турнири и изпревари русенци в класирането, тъй като събра 14 точки, с една повече от тях, след 13 изиграни мача.

В следващия кръг Дунав гостува на Левски, докато Етър е домакин на ЦСКА-София.