Етър спечели първа точка, след като спря Берое във Велико Търново

0
etarvt

Етър и Берое завършиха 2:2 в мач от петия кръг от Първа лига, който се игра на стадион „Ивайло“ във Велико Търново. По този начин Етър спечели първа точка от началото на сезона, а Берое бе спрян, допускайки нова загуба на точки.

Берое създаде първата опасност в мача в 7-ата минута, когато Майк Севайос получи центриране отдясно  въздуха, но не уцели очертанията на вратата.

Етър отговори в 14-ата минута, след като Мартин Тошев отне от Тиаго Сейхас, проби в наказателното поле и нанесе удар от малък ъгъл, но Родриго Ачинели спаси без проблеми.

Пет минути след това Вини Трибуле отправи хубав удар от дистанция, но топката профуча встрани от вратата. Трибуле повтори упражнението в 22-рата минута и отново шутира в аут.

Берое поведе в резултата в 25-ата минута. Густаво Каскардо напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле на Етър към Франческо Селесте, който бе изпуснат и с глава прати топката във вратата на Мартин Величков.

„Виолетовите“ можеха да изравнят в 31-вата минута, когато Кольо Станев получи топката в наказателното поле и нанесе удар към далечния десен ъгъл, с който Ачинели се справи.

Пет минути след това след Мартин Моран отправи коварен удар от дистанция от въздуха, който премина на сантиметри над вратата на Берое.

Етър успя да изравни резултата в 42-ата минута след изключително груба грешка на Густаво Каскардо. Георги Ангелов изведе Крум Стоянов по левия фланг, той центрира за Мартин Тошев, който бе изпуснат от отбраната на Берое и с глава от близка дистанция прати топката във вратата на Родриго Ачинели за 1:1.

Етър осъществи пълен обрат в мача в 59-ата минута, когато Шахредин Букхолда бе забравен на границата на наказателното поле на Берое и нанесе много премерен удар, пращайки по този начин топката във вратата на Ачинели.

Берое можеше да стигне до изравнително попадение в 68-ата минута, когато току появилият се на терена Дамян Йорданов направи добър пробив, след което стреля, но на сантиметри встрани от десния страничен стълб на вратата на Величков.

Берое успя да изравни резултата в 77-ата минута. Франческо Селесте центрира от фал в наказателното поле на Етър, където Франко Рамос свали с глава, Жорди Говеа и Вини Трибуле се разминаха с топката, но Лусиано Скуадроне бе застанал на точното място в точното време и прати топката във вратата на домакините за 2:2.

Три минути след това Вини Трибуле имаше възможност да вкара трети гол за Берое, но ударът му от малко над 10 метра от вратата бе отразен от вратаря Мартин Величков.

В 90-ата минута пред Мартин Моран се откриха две добри възможности, но първият му удар бе блокиран, а след втория топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Така Етър има вече 1 точка в своя актив, а Берое е с 10.