Етър с първа загуба в контролите

0

Етър допуснаха първата си загуба от подготовката, като отстъпиха с минималното 1:0 на казахстанския „Каспий” (Актау). Двата клуба се договориха мачът да се играе от 14:00 часа местно време. Само преди дни ЦСКА-София победи този съперник с 4:0.

„Виолетовите” имаха превес през почти целия мач, но пропуснаха куп положения. „Каспий” владееше инициативата само в първите минути, като в 10-ата стигна до гол за 1:0.

После етърци пренесоха играта пред противниковата врата, но пропуснаха няколко стопроцентови положения. От изгодна позиция не успяха да реализират Дино Мартинович, Милчо Ангелов, Божидар Кацаров… След почивката същото стори и Иван Стоянов. Малко преди края след заучено положение защитникът Александър Дюлгеров също можеше да вкара, но ударът му от 6-7 метра мина над гредата.

Това бе третата контрола от подготовката в Анталия и четвъртата през януари, като „Етър” има две победи, едно реми и една загуба. Последният мач в Турция е на 30 януари срещу „Словачко” (Чехия).