Етър с неочаквано трудна победа над последния

0

Дублиращият отбор на „Етър” взе заслужена, макар и неочаквано трудна победа над „Бдин” (Видин) с 1:0. Гостите, които дойдоха като последни в класирането без точка и отбелязан гол, се противопоставиха много здраво и бяха равностоен съперник през всичките 90 минути.

Първата част не предложи много положения. В 3-ата минута Христо Марков стреля към вратата, но Виктор Филипов улови без проблеми. Пет минути по-късно етърци имаха нова възможност – Марков шутира от фал, топката отскочи от гърдите на вратаря към Димитър Динев, но ударът му мина над вратата. „Виолетовите” вероятно бяха подценили гостите и дълго не можаха да влязат пълноценно в мача. В самия край на полувремето „Бдин” имаше своя шанс – Деян Захариев отправи опасен плътен удар, но опитният Иван Георгиев извади в корнер. В ответната атака Марков отляво от фал стреля директно към вратата, но Филипов боксира.

Второто полувреме започна динамично и предложи много повече емоции. В 47-ата минута „Етър” можеше да поведе – страхотен удар на Кристиян Кънчев едва не счупи напречната греда. Малко след това обаче Янек Кирилов от гостите бе оставен в чиста позиция и стреля, но Иван Георгиев спаси.

Димитър Динев в 56-ата минута с добър изстрел принуди вратаря да спасява, а малко по-късно Христо Марков от фал стреля до десния стълб. Така се стигна до 65-ата минута, когато падна единственият гол в мача. След центриране отдясно защитата на гостите не се подреди добре, топката мина покрай Кристиян Иванов и стигна до Димитър Байдаков, който я насочи в мрежата – 1:0!

В 70-ата минута „Бдин” остана с десет души, след като Ангел Каишев си заработи втори жълт и червен картон от авторитетно ръководилия рефер Владимир Кирилов от Плевен. Отново Байдаков можеше да се разпише в 73-ата минута, след като финтира защитник и стреля технично в далечния ъгъл, но покрай гредата, а малко след това и Борислав Марков пробва мерника си, но топката мина над вратата.

Етърци продължават в първенството с две победи и една загуба, а в сряда от 17 ч. в отложен мач гостуват на „Трявна”.

„Етър-2”: Иван Георгиев, Юлиян Райков, Димитър Цонев, Десислав Пенев, Светломир Събев, Кристиян Кънчев, Димитър Динев, Христо Марков, Димитър Байдаков, Стивън Манолов, Борислав Марков (Димитър Митев, Калоян Митев, Велизар Тонков, Марио Балъков, Ивалин Петков, Кристиян Иванов, Пресиян Петков).