Етър с две загуби от Лудогорец

0
-
-

Загуби записаха и двата юношески отбора на „Етър” при гостуването си на „Лудогорец” в елитните U17 и U15 групи. Двата мача се играха в Разград непосредствено преди двубоя на мъжките отбори.

17-годишните етърци, които до вчера бяха начело в класирането в елита, допуснаха първа загуба за сезона, като отстъпиха с 3:1, но бяха напълно равностойни на домакините.

„Лудогорец” поведе още в началото на срещата с гол на Димитър Господинов, но Калоян Митев изравни за „Етър”. До почивката домакините отново излязоха напред в резултата, след като Росен Иванов бе точен за 2:1. „Виолетовите” пък нацелиха гредата след удар на Стелиян Добрев. След почивката разградчани получиха правото на дузпа, от която Димитър Господинов реши окончателно изхода на мача.

Загубата прати етърци на петото място в класирането с 9 т. от 4 мача. В сряда от 12 ч. те приемат ЦСКА-София, който бе разбит сензационно с 8:1 от „Септември”, оглавил класирането с пълен актив.

Децата на „Етър”, набор 2005/2006 г., загубиха от „Лудогорец” с 3:0 в елитната U15 група. Първото полувреме завърши при нулево равенство, като и двата тима имаха своите шансове. Лудогорец реши мача в своя полза след почивката. В 40-ата минута Петър Кирев с глава вкара за 1:0, а в 55-ата минута Георги Караиванов покачи на 2:0, като също се разписа с глава след статично положение. Две минути по-късно Васил Тошев оформи крайния резултат. Тошев можеше да се отбележи още през първото полувреме, но удари греда.

Етърци заемат 11-ото място от 16 отбора с актив от 3 точки, а в сряда от 10 ч. приемат в Дебелец ЦСКА-София.