Етър разсипа Дунав за едно полувреме (ВИДЕО)

1
etar otbor
-
-

Етър победи Дунав в мач от 21-ия кръг в Първа лига. „Болярите“ се наложиха като домакини с класическото 3:0. По този начин воденият от Красимир Балъков отбор се доближи само на точка от Черно море и Топ 6.

В 11-ата минута Сърмов пробва да реализира с мощен удар от воле извън наказателното поле, но топката мина над напречната греда.

Малко по-късно, само в рамките на 60 секунди Благой Макенджиев трябваше да се намесва решаващо на два пъти, след като първо отрази изстрел на Руменов, а след това се справи и с удар с глава на Младенов.

В 27-ата минута Ахмедов нанесе първия точен удар за Дунав, но изстрелът му с глава бе слаб и не затрудни стража на домакините Христо Иванов.

И трите попадения паднаха през второто полувреме. Само 120 секунди след подновяването на играта, Боджадж стреля от въздуха от границата на наказателното поле, топката рикошира в Инкоом и влетя в мрежата зад безпомощния Благой Макенжиев.

След час игра Ндиайе се озова на голова позиция, секунди след като влезе в игра, но ударът му с глава отблизо не намери целта.

В 65-ата минута Фиртулеску пробва удар от сериозна дистанция, който попадна право в ръцете на Христо Иванов.

240 секунди след това, домакините удвоиха аванса си. Инкоом загуби топката, а Гълъбов намери Стоянов. Той напредна в половината на гостите и пусна пас към Младенов, който не сгреши, останал очи в очи с Макенджиев.

В 82-ата минута Здравко Илиев напредна отдясно и центрира към Милчо Ангелов, който реализира с прецизен удар по земя от границата на вратарското поле, оформяйки класиката – 3:0.

Малко преди края на мача Димов отправи техничен прехвърлящ изстрел след разбъркване в наказателното поле на домакините, но Христо Иванов плонжира и изби топката с върха на пръстите си.