0
etar otbor
-
-

Етър Велико Търново разби с 6:2 като гост Витоша Бистрица в последния мач от 23-ия кръг на efbet Лига.

Етър поведе в резултата в 10-ата минута. След центриране на Яни Пехливанов се получи разбъркване в наказателното поле на „тигрите“, след което Александър Дюлгеров се оказа най-съобразителен, за да направи резултата 1:0.

Гостите вкара втори гол две минути по-късно. Антон Огнянов центрира в наказателното поле, където Милчо Ангелов покачи на 2:0 с помощта на Веселин Минев. В 13-ата минута Йордан Минев получи травма и бе заменен от Лъчезар Котев.

Етър отбеляза трети гол в 15-ата минута. Милчо Ангелов получи страхотен пас от Божидар Кацаров и прати топката в наказателното поле, където Яни Пехливанов направи резултата 3:0 с хубав изстрел.

Витоша получи дузпа в 30-ата минута, след като Антон Огнянов задържа Илия Димитров в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Кристиян Кочилов и бе безпогрешен за 1:3.

Етър възстанови аванса си от три гола в 40-ата минута. Зюмбулев сбърка, сваляйки топката с глава към Флорент Боджадж. Футболистът на търновци отбеляза за 4:1 с удар от границата на наказателното поле.

Витоша намали отново пасива си в 58-ата минута. Христо Иванов парира удар на Атанас Кабов, но при добавката Илия Димитров бе точен за 2:4.

Етър Велико Търново реализира пети гол в 64-ата минута. След двойно подаване между Милчо Ангелов и Иван Стоянов, последният бе изпуснат от трима играчи на Витоша, изскочи сам срещу Християн Василев и прати топката във вратата му.

Десетина минути по-късно влезлият като резерва Тонислав Йорданов, който дойде в Търново под наем от ЦСКА, отбеляза за 6:2.

Етър е десети с 23 точки, а Витоша Бистрица е последен с 5.