Етър пропусна да изплува и ще зимува последен, важна точка за Монтана

0

Етър и Монтана завършиха 0:0 на стадион „Ивайло“ в последния мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Домакините могат да съжаляват повече заради пропуснатите възможности в срещата.

Етър пропусна да поведе в резултата в 14-ата минута. Милчо Ангелов напредна по десния фланг, след което центрира по земя в наказателното поле на Монтана, където Преслав Боруков успя да изпревари Иван Михов и стреля, но встрани от вратата на Благой Макенджиев.

Етър направи много фрапантен пропуск в 27-ата минута. Милчо Ангелов преодоля играч на Монтана, след което излезе сам срещу Благой Макенджиев, който обаче излезе напред и блокира изстреля му.

Монтана създаде напрежение пред вратата на Етър в 32-ата минута. Давид Кики преодоля Свилен Щерев и Пламен Крачунов, след което се оказа сам срещу Христо Иванов и стреля, но от малък ъгъл и вратарят успя да избие в корнер.

Даниел Пехливанов центрира в наказателното поле на Монтана в 65-ата минута, след което Милчо Ангелов отклони топката, но не достатъчно добре и топката излезе в аут.

Николай Минков проби в наказателното поле на Етър в 75-ата минута и стреля, но в ръцете на Христо Иванов.

Етър направи нов много сериозен пропуск в 81-ата минута. Пламен Крачунов изпрати топката напред към Милчо Ангелов, който се изскочи сам срещу Благой Макенджиев и стреля, но вратарят на Монтана отново спаси.

Даниел Пехливанов центрира от фаул в наказателното поле на Монтана в 84-ата минута. Топката стигна до Мариян Иванов, който стреля, топката рикошира в играч на гостите и излезе в корнер.

Даниел Пехливанов центрира от корнер в наказателното поле на Монтана в 85-ата минута, където Божидар Кацаров бе изпуснат и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

След това равенство Етър е на последно място с 11 точки, а Монтана е дванадесети с 13 точки, но футболистите на Атанас Атанасов са и с мач по-малко, тъй като им предстои гостуване на Берое в събота. „Виолетовите“ не успяха да продължат с победите, но вече пет мача са без загуба в първенството и без допуснат гол.