Етър прероден при Томаш, излъга Черно море! Съдията „извади“ дузпа, Курьор с пропуска на сезона (ВИДЕО)

0
-
-

Етър победи като гост Черно море в мач от XV кръг на родния футболен елит. На „Тича“, „болярите“ се наложиха с 1:0.

През първия половин час от мача интересни положения и пред двете врати нямаше. И още първото такова бе и най-дискусионното. В 33-ата минута Леандро нахлу в наказателното поле на гостите, преследващият го Кольо Станев загуби равновесие и падна на земята, събаряйки там и футболиста на Черно море. Главният съдия Петър Костадинов обаче не видя достатъчни основания да отсъди дузпа.

60 секунди по-късно Етър поведе. След центриране от фал, Божидар Кацаров много технично с пета продължи на задна греда. Там Преслав Боруков от непосредствена близост засече с глава за 0:1.

4 минути след началото на втората част, Черно море можеше да изравни. Панов центрира отляво, Илиан Илиев засече напълно необезпокояван около точката за изпълнение на дузпа с глава. Топката обаче бе в обхвата на Христо Иванов, който улови без затруднения.

В 53-ата минута Касми стреля мощно извън наказателното поле, но над вратата.

10 минути по-късно Черно море по чудо не изравни. Илиан Илиев получи отляво и пусна прекрасен успореден пас. Голмайсторът на домакините Матиас Курьор, обаче шокира с пропуск, като на 2 метра пред голлинията, на празна врата, засече над напречната греда.

Секунди след това Велев центрира отдясно, Панайотов засече с глава от границата на вратарското поле. И в този случай обаче топката премина над вратата.

В 85-ата минута „моряците“ направиха нов огромен пропуск. След центриране от фал, Курьор засече с глава от границата на вратарското поле. Топката обаче „облиза“ лявата греда, излизайки в аут.

60 секунди след това имаше спорен момент. След центриране отляво, Илиан Илиев бе „преборен“ в спора за въздушна топка. Главният съдия отсъди фал на границата на наказателното поле. Нарушението обаче бе извършено на метър вътре в пеналта и това трябваше да бъде дузпа.