Етър препъна Ботев (Вр) по пътя към спасението

0
chernomoretz etar (17)
-

Етър и Ботев (Враца) не излъчиха победител в мач от XXXIV кръг на Първа лига. На стадион „Ивайло“ съперниците си размениха по едно попадение за крайното 1:1. След това равенство врачани събраха 30 точки, колкото има и предпоследният Хебър, който обаче е с мач по-малко. Както е известно пък великотърновци от следващия сезон ще играят във Втора лига.

В 10-ата минута Браян Мендоса получи възможност за изстрел, но шутът му мина покрай вратата на Кристиян Секулич.

Десет минути след това Етър осъществи много добра атака, при която Жан-Марк Тибуе с едно докосване намери Атанас Атанасов на лявото крило. Атанасов комбинира с Иван Василев и той шутира, но Красимир Костов спаси.

При ответната атака Ботев Враца поведе в резултата. Марко Мажуга центрира отдясно. Защитник на Етър опита да изчисти топката, но тя рикошира в негов съотборник и стигна до Диого Брабоса, който с удар от движение извън наказателното поле прати топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Кристиян Секулич – 1:0 за Ботев Враца.

Етър можеше да изравни мигновено, след като Йоахим Карсела подаде към Дидис Пита, но неговият шут бе отразен от Костов.

В края на първото полувреме играта бе спряна за няколко минути, тъй като Йоахим Карсела бе изнесен на носилка, тъй като се контузи и на негово място се появи Мартин Моран, а малко по-късно и Марко Мажуга трябваше да получи медицинска помощ.

Минута преди края на редовното време на първата част защитата на врачани се пропука. Мартин Николов хвърли топка от тъч директно в наказателното поле. Там защитата на гостите бе концентрирана върху Иван Василев, който не успя да играе с глава, но за сметка на това, Дидис Пита бе забравен и успя да го стори, пращайки топката в мрежата на Костов – 1:1.

В 55-ата минута Етър бе близо до втори гол. Иван Василев достигна до една топка топка вляво от вратата на Костов. Въпреки че пред себе си имаше съперников защитник, бившият футболист на Янтра успя да отправи изстрел, но стражът на Ботев Враца се отчете с добро спасяване.

Точно след час игра Клеби Сербер стреля от дистанция, но топката рикошира в напречната греда.

Натискът на гостите продължи, а в 66-ата минута Мартин Ачков центрира по земя отляво. Топката стигна до далечната греда, където бе Мирослав Маринов, но той не успя да отправи добър удар и топката попадна в обятията на Секулич.

В 80-ата минута центриране на границата на наказателното поле бе засечено с глава от Меси Биатумусока. Топката обаче премина покрай дясната греда.

Домакините отговориха 180 секунди по-късно. Дидис Пита нанесе удар от границата на наказателното поле, насочен към долния десен ъгъл на вратата. Костов обаче плонжира и изби в корнер.

В даденото продължение Кольо Станев можеше да си отбележи автогол в опита си да пресече пас пред вратарското поле. Топката обаче премина на сантиметри от напречната греда, излизайки в корнер.

Секунди по-късно пък шут от ъгъла на вратарското поле на Ачков бе спасен от Секулич.