Етър повали Монтана насред „Огоста“ в дербито на I кръг (ВИДЕО)

0
-
-

Етър победи Монтана в дербито от I кръг на Втора лига. На стадион „Огоста“ „виолетовите“ се наложиха с минималното 1:0.

Домакините можеха да поведат в 5-ата минута. След центриране от корнер, топката се отклони в Живко Петков и се насочи към собствената му врата. Христо Иванов обаче се намеси решително, избивайки в нов ъглов удар.

Най-чистото положение в мача до този момент дойде в 33-ата минута. Тони Иванов бе изведен сам срещу вратаря. Христо Иванов обаче много бързо успя да скъси ъгъла и да избие удара.

Етър шокира своите домакини, малко след като изминаха 60 секунди игра от втората част. Кольо Станев нахлу вдясно в наказателното поле и даде чудесен успореден пас. Николай Янков пък не сгреши от вратарското поле за 0:1.

В 89-ата минута Монтана можеше да изравни. Мартин Сандов центрира отдясно. Владислав Цеков засече с глава, но топката срещна лявата греда от външната й страна и излезе в аут.

Във 2-ата минута на даденото продължение пък Етър можеше да сложи точка на спора. Крум Стоянов шутира на 2-3 метра от ъгъла на вратарското поле. Петров обаче се бе пласирал и добре и успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно Крум Стоянов остана сам срещу вратаря. Мощният му изстрел от ъгъла на вратарското поле, обаче бе отразен блестящо от стража на домакините.