Етър повали Монтана и вече е на полпозишън за елита! Нов нападател на „болярите“ блести

0
etar otbor
-
-

Етър победи Монтана в последен мач от XVIII кръг на Втора лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново домакините се наложиха с 2:0.

Със спечелените 3 точки възпитаниците на Емануел Луканов събраха 33 и излязоха еднолично на второ място във временното класиране. Първи е дублиращият отбор на ЦСКА 1948, който обаче няма право на промоция в родния елит.

Над всички в мача пък бе новият нападател на „болярите“ – Мартин Тошев. Той предизвика автогол, с който Етър поведе, изкара червен картон на футболист на Монтана, а накрая и сам вкара гол, с който подпечата успеха на отбора си.

Етър поведе още в 12-ата минута. Мартин Тошев нахлу в наказателното поле и почти от аутлинията даде остър пас за Даниел Младенов. Владимир Айтов опита да пресече, но вместо това прати топката в собствената си врата за 1:0.

7 минути по-късно Даниел Младенов шутира много опасно от наказателното поле. Димитър Илиев обаче демонстрира прекрасен рефлекс, избивайки в корнер отиващата от вътрешната страна на лявата греда топка.

В 34-ата минута Крум Стоянов центрира отляво към Тошев, който засече движение, но неточно.

В даденото продължение Монтана остана с човек по-малко. Иван-Йоанис Атанатос фаулира грубо отзад Мартин Тошев, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В 51-ата минута Етър удвои аванса си. Крум Стоянов почти от аутлинията успя да върне пред вратарското поле. Там Мартин Тошев от въздуха засече с левия крак, пращайки топката под гредата за 2:0.

В 64-ата минута Алехандро Фернандес шутира от въздуха от наказателното поле. Димитър Илиев обаче успя да избие. В ситуацията футболистът на Етър можеше да отправи пас към стоящите вляво от него Мартин Тошев и Даниел Младенов, които бяха на отлични позиции и надали щяха да пропуснат да оформят класиката в резултата.

ЕТЪР: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 30. Алехандро Фернандес, 15. Георги Ангелов, 4. Георги Александров, 11. Даниел Младенов, 45. Емануил Личев, 25. Крум Стоянов, 9. Мартин Тошев, 23. Христо Митев, 29. Янко Ангелов;

МОНТАНА: 30. Димитър Илиев, 7. Андреас Васев, 20. Стилиян Николов, 16. Иван-Йоанис Атанатос, 14. Димитър Буров, 23. Антон Тунгаров, 13. Йордан Йорданов, 10. Владимир Айтов, 9. Мехди Уамри, 17. Идрисс Фудил, 6. Ивелин Георгиев;