Етър повали Марица и доближи лидера (ВИДЕО)

0
etar otbor

Етър победи Марица като гост в мач от XXI кръг на Втора лига. На стадиона на пловдивчани болярите се наложиха с минималното 1:0. Успехът позволи на водения от Емануел Луканов тим, макар и с мач повече, да се доближи само на точка от лидера в класирането ЦСКА 1948 II, като същевременно дръпна с 3 точки на третия Крумовград и със 7 на Спортист (Своге).

Двубоят започна с изслушване на химна на България по повод националния празник 3 март – Освобождението на България.

В 20-ата минута Мартин Тошев даде чудесен извеждащ пас. Кольо Станев излезе сам срещу вратаря и стреля, но Николов изби.

В 29-ата минута центриране в наказателното поле бе засечено с глава от Мартин Тошев. Топката обаче бе насочена право във вратаря.

В 38-ата минута домакините не успяха да изчистят на два пъти топката от собственото си наказателното поле. Кълбото стигна до необезпокоявания Мартин Тошев, който от 13-14 метра стреля в долния десен ъгъл на вратата. Илия Николов обаче демонстрира чудесен рефлекс, избивайки в корнер.

Пловдивчани отговориха 180 секунди по-късно с шут от дистанция на Маламов, който обаче бе уловен без проблеми от Славков. Това бе първият точен удар в мача за Марица.

По-активната игра на Етър даде резултат в 65-ата минута. „Виолетовите“ поведоха след безумна грешка в защитата на домакините. Йордан Пейчинов подаде към Милен Танчев, който опита да върне на вратаря си, но вместо това изведе на чиста позиция пред вратарското поле Мартин Тошев. Последният нямаше как да сгреши и без проблеми прати топката в мрежата за 0:1.

В 73-ата минута Алехандро Фернандес стреля много опасно от дистанция. Топката обаче профуча на сантиметри от дясната греда.

120 секунди след това Марчев шутира от малък ъгъл. Славков първоначално изпусна топката, но след това я улови.

Последваха две страхотни възможности за Марица. Първо Петър Атанасов стреля мощно извън наказателното поле, насочвайки топката в горния ляв ъгъл на вратата. Славков обаче атрактивно успя да избие.

Почти веднага след това Станислав Маламов центрира отляво. Симеон Вешев засече с глава пред вратарското поле, но Славков някак успя да спаси.