Етър победи трудно Янтра(видео)

0
422115748 1441210280072342 5716088286865602042 n

Етър взе трудна  победа в третата си контрола, като се наложи с 2:0 над Янтра (Габрово). Проверката се игра при дъждовно време на градския стадион в Несебър, а попаденията вкараха към края на мача Ивайло Димитров и Брайън Есало.

Мачът бе бърз и двуостър, като атаки имаше и към двете врати, но без опасни удари. В 43-ата минута отново Янков проби отляво и центрира към Диаманка Секу, който миг преди да стреля бе изпреварен от защитник, който изчисти. Топката попадна у Мартин Моран, който овладя и стреля, но вратарят улови.

Като цяло срещата бе равностойно, а Янтра се опитваше да действа с висока преса и на бързи обороти, докато Етър разчиташе на контри.

В 63-ата минута Дани Младенов от фаул стреля на сантиметри над напречната греда, а в 71-ата минута габровци отново направиха пропуск. Етър пък можеше да поведе в 73-ата минута, когато Кольо Станев излезе сам срещу вратаря отдясно и стреля, но стражът успя да избие. Янтра пък имаше и серизони претенции за дузпа, която можеше да бъде свирена за спъване в наказателното поле. Треньорът на габровци Вили Вуцов се вбеси от решението на рефера.

В 76-ата минута Дидис Пита отляво центрира перфектно към Ивайло Димитров, който изпревари вратаря и вкара за 0:1. Само след две минути Ловре Кнежевич от дълбочина изведе Брайън Есало, който финтира защитник и вратаря и удвои.