Етър писа 5-ца на Дреновец в първия кръг на Североизток

0

Вторият отбор на Етър победи едноименния тим на Дреновец с 5:0 във Велико Търново. Двубоят е от първия кръг на Северозападната Трета лига. Тон за изразителния успех на малките „боляри“ даде Александър Гугучков. Той прехвърли вратаря на съперника в 21-ата минута, след като Траян Димитров го изведе зад защитата. След още толкова време, Кристиян Димитров удвои с шут от 25 метра, като топката първо се удари в гредата, преди да спре в мрежата.

Траян Димитров изведе сам срещу вратаря и Златин Боянов, който реализира в 58-ата минута. Останалите две попадения паднаха в последните секунди на срещата. Първо влезлия като резерва Калоян Ненчев открадна топката от съперника и прехвърли стража на противника от 25 метра. После Гугучков също измъкна топката от играчите на Дреновец и озовал се сам срещу Юлиян Весков, вкара петия гол. Още възможности за попадения имаха момчетата на Николай Катъров.