Етър отнесе с 4:1 дубъла на Ботев в Пловдив

0
etar otbor
-
-

„Виолетовите“ взеха втора поредна убедителна победа, след като си осигуриха завръщането в елита. След категоричното над „Спартак“ с 3:0, днес етърци разбиха като гости и дублиращия отбор на „Ботев“ (Пловдив) с 4:1.

Мартин Тошев отбеляза най-бързия гол за „болярите“ от началото на първенството. Секунди след началния сигнал нападателят открадна топката от централния защитник на домакините и с удар покрай плонжа на вратаря вкара за 0:1. После играта се пренесе в центъра докъм средата на полувремето, когато „Етър“ отново изригна. Хубава комбинация в 23-ата минута, започната от Георги Ангелов с подаване към Мартин Тошев, продължи с извеждане на Здравко Илиев. Капитанът надбяга по фланга бранителите, излезе сам и с удар в ъгъла удвои резултата.

В 31-ата минута красив гол отбеляза и Георги Ангелов. След заучено изпълнение на корнер намиращият се на задна греда бранител с мощен удар от воле над вратаря покачи на 0:3. „Болярите“ продължиха да са пълни господари на терена, а четвъртото попадение падна в 65-ата минута. След центриране от корнер вратарят изби топката към Емануил Личев, който от няколко метра вкара за 0:4.

Освен с най-много точки, етърци са и вече с най-резултатно нападение (47 гола) и най-добра защита в групата (само 21 допуснати) след водача ЦСКА 1948 II, който няма право на влизане в елита. На 4 юни от 18:00 ч. в последния си мач тимът приема „Литекс“, а след това от 20:00 ч. на стадион „Ивайло“ е и тържественото награждаване. Малко преди края на мача след едно центриране от корнер домакините стигнаха до почетен гол.

„Етър“: Иван Дерменджиев, Здравко Илиев (68 Валери Христов), Георги Ангелов, Георги Александров, Мариян Иванов, Олег Димитров, Яни Пехливанов (46 Янко Ангелов), Емануил Личев (68 Атанас Атанасов), Евгений Илиев, Крум Стоянов (60 Алехандро), Мартин Тошев (60 Даниел Младенов).