Етър отнесе Добруджа и отново е лидер във Втора лига (ВИДЕО)

0
-
-

Етър победи Добруджа като гост в последен мач от 19-ия кръг на Втора лига. „Болярите“ се наложиха с 3:0, като по този начин отново оглавиха класирането на втория ни ешелон.

Етър започна вихрено и поведе след само 180 секунди игра. Ловре Кнежевич проби през центъра и след двойно подаване с Радослав Апостолов изскочи очи в очи с вратаря Димитър Илиев. 23-годишният хърватин показа майсторство и технично прати топката в мрежата на домакините.

„Виолетовите“ удвоиха аванса си в 62-ата минута. Даниел Младенов бе забравен около точката на дузпата и от движение прати топката зад гърба на Илиев за 0:2.

„Болярите“ оформиха класиката в 77-ата минута. Резервата Николай Янков прати топката за трети във вратата на Илиев. Вина за попадението носи Стефан Митев, който изби топката с глава, след центриране от корнер, вместо да я остави на излезлия напред вратар. Янков посрещна топката пред наказателното поле и с премерен шут по земя я прати в мрежата за крайното 0:3.

В самия край на мача Етър можеше да направи победата си още по-изразителна. Ромееш Ивей получи кълбото на отлична стрелкова позиция и нанесе удар, но със сетни усилия стражът на Добруджа успя да избие топката в страничния стълб.