Етър изпусна победа в края срещу Арда(ВИДЕО)

0
-
-

Eтър победи с 1:0 Арда във Велико Търново в първата съботна среща от поредния . Попадението за домакините бе дело на Тонислав Йорданов.

Двубоят на стадион „Ивайло“ стартира вихрено. Спас Делев центрира остро от фаул в наказателното поле, но Здравко Илиев изчисти решително в ъглов удар. Домакините отговориха чрез Никола Колев, който изпълни бързо фаул и подаде към Милчо Ангелов, но ударът на нападателя бе много неточен.
Спас Делев стреля силно малко след това, но ударът му мина над вратата. След ситуацията възпитаниците на Стамен Белчев поискаха дузпа, но главният съдия Валентин Железов не посочи бялата точка.
Арда залагаше на висока преса и не даваше възможност на „болярите“ да задържат по-продължително топката. Все пак „виолетовите“ не трябваше да бъдат подценявани.

В 18-ата минута Александър Дюгеров изведе Здарвко Илиев отдясно. Бранителят напредна и центрира към Милчо Ангелов, който технично засече, но слабо и Иван Караджов улови.
В 26-ата минута гостите реализираха гол, но той бе отменен.Румен Руменов центрира и Радослав Василев стреля с глава, а след това Зоран Гаич реализира в мрежата на Христо Иванов, но бранителят бе в положение на засада и главният съдия Валентин Железов правилно отмени попадението.
В 32-ата минута домакините създадоха и най-чистата си възможност да открият резултата. Тонислав Йорданов се пребори в центъра и подаде към Никола Колев. Халфът напредна и от границата на наказателното поле нанесе плътен удар, след което Иван Караджов решително изби.
В 44-ата минута се получ неразбирателство в отбраната на Етър, след което Христо Иванов не се намеси добре. От това се възползва Румен Руменов, който нанесе удар, но топката се спря в бранител на „виолетовите“.

В 54-ата минута Антон Огнянов центрира в наказателното поле от ъглов удар. Множество футболисти се разминаха с топката, която попадна в Тонислав Йорданов. Младият нападател мигновено стреля и реализира в мрежата на Иван Караджов. Това бе втори пореден гол за него, след като в понеделник отбеляза във вратата на Витоша Бистрица.

В 73-ата минута Светослав Ковачев центрира в наказателното поле към Иван Коконов. Крилото опита удар, но се получ пас към непокрития Радослав Василев. Нападателят вместо да вкара от 2-3 метра отправи много слаб удар и Христо Иванов се намеси решително.В 77-ата минута Спас Делев се откъсна зад отбраната на Етър и падна след съприкосновение с Яни Пехливанов, но главният съдия Валентин Железов посочи играта да продължи.В 87-ата минута Светослав Ковачев изравни след разбъркване отблизо. Така преотстъпеният от Лудогорец състезател възстанови равенство три минути преди края на редовното време.